Az épületek alapvető részét képezik a falak, ezek az épület elemek vannak leginkább kitéve a változásoknak és a sérüléseknek. A falakat belülről és kívülről is érheti olyan hatás, ami rombolja az állapotukat. Az egyik, negatív hatás, amit minden épületnél ki kellene védeni, az a nedvesség.
A víz minden formája roncsolja az épület falainak az anyagát és veszélyezteti az egész épület szerzetének a stabilitását. Belülről a rossz szigetelés okozta pára jelenthet gondot, kívülről pedig a talajvíz számít gyakori problémának. Szerencsére mind a megelőzésnek, mind pedig az utólagos javításnak vannak korszerű és hatékony eszközei.
Néhány dolog, amit az injektálásról jó tudni
Az injektálás egy speciális eljárást jelent, ami a falszigetelés utólagos kivitelezését célozza meg. A falakban nincs vagy rossz a vízszigetelés, ezért nedvesség tapasztalható. A vizesedés mindig visszatér, ezért kettős feladat áll a szakemberek előtt: kiszárítani a falakat és megakadályozni, hogy víz szivárogjon át rajtuk.
Az injektálás egy olyan típusú, utólagos falszigetelés, amihez speciális, mesterséges anyagot használnak a kivitelezők. Ez az anyag nem más, mint az epoxi gyanta, de szóba jöhet a poliuretán hab és szilikon is. Ezeknek az anyagoknak a különlegessége abban áll, hogy jól kezelhetőek, mert folyékony, alakítható állagúak, ami megkönnyíti a falba történő bejuttatásukat.
Az injektáló anyagok a levegővel érintkezve szépen lassan megszilárdulnak, ennek köszönhetően alakul ki a vízzáró tulajdonságuk is. A falban található rések, illetve a kialakított hézagok teljesen eltömődnek a gyantával vagy a habbal, ahol már el tudják zárni a nedvesség útját, így az a vízszigetelés alatt marad.
Azon túl, hogy az injektálás nagyon gyorsan és egyszerűen elkészül, hatékony megoldás a vizesedés ellen, még további előnyökkel is jár, ha ezt a típusú vízszigetelést választják.
Egyszerű kivitelezés
Bontásra szinte nincs is szükség, inkább csak az anyagnak kell utat és helyet biztosítani a falban. Ennek köszönhetően por és törmelék sem igazán keletkezik a munka ideje alatt. Az épület külseje minimális mértékben változik, de azt is ki lehet javítani, szükség esetén. Gyakorlatilag lyukakat kell fúrni a fal meghatározott pontjaiba, vízszintes vonalban, ahol majd az injektáló anyag a fal belsejébe kerül a fecskendezéses technológiával.
Általában 15 centiméterenként juttatják be a falba egy vonalban az injektáló anyagot, meghatározott erősségű nyomással. A magasnyomású injektálás több barnyi nyomást fejt ki, ami az anyag célhelyre juttatását segíti. Sokat számít a nyomás és az anyag adagolásának pontos kalkulálása. A kész munkát követően a fúrt lyukakat le kell zárni, például habarccsal és vakolattal eltüntetni.
Az eredményesebb vízszigeteléshez javasolt a sérült vakolat eltávolítása, illetve az úgynevezett lélegző vakolattal történő pótlása. Az érintett felületre mindenképpen ajánlott alkalmazni speciális víztaszító borítást.
Utólagos segítség a falaknak
A nedvesedés nyomában penész és salétromosodás jár, végső esetben pedig súlyos rothadásba fordul a fal állapota. Egyértelmű, hogy a falak szigetelése létfontosságú mozzanata egy épület megóvásának és fenntartásának. A vizes foltok újbóli megjelenésére csak egyetlen válasz lehetséges, a falszigetelés.
Forduljon bizalommal a sokat látott szakemberekből álló csapatunkhoz és kérjen egy alapos helyszíni felmérést! Amint megismertük, hogy mivel állunk szemben, adunk egy ajánlatot és hamarosan el is készülhet a legideálisabb technológiával az utólagos szigetelés. A honlapon közzétettük az elérhetőségeinket, lépjen velünk kapcsolatba, mielőtt még késő lenne!